Wernisaż wystawy | „Nadrealizm natchniony” | Adam Siałkowski

Wernisaż – 09.09.2022
piątek | godz. 18:30

Filia Dom Muz | ul. Podmurna 1/3, Toruń

„Koń jaki jest każdy widzi”. Pamiętamy liczne i szalenie różnorodne przedstawienia koni w malarstwie. W zależności od pozy, umaszczenia czy kontekstu historycznego, ich symbolika w sztuce jest niebywale szeroka, ale czy słyszeliście o malarskim przedstawieniu konia jako piątego elementu wszechświata?

Adam Siałkowski zadebiutował w roku 1985 wystawą LEATHERY VISIONS we Wiedniu. Swoje prace wystawiał także w Londynie, Sydney, Bilefeld, Marsylii i Budapeszcie. Wystawy w Polsce odbyły się w Warszawie (Galeria Zapiecek, Galeria w Łazienkach), a także w Krakowie, Łodzi, Zakopanem, Sopocie, Gdyni, Poznaniu, Bydgoszczy, Toruniu i wielu innych miastach. Konie zajmują w twórczości Siałkowskiego miejsce centralne i co niezwykle interesujące dla dalszych interpretacji, artysta ukazuje je w duchu „nadrealizmu natchnionego”. Wartym odnotowania jest, iż Twórca mieszka obecnie w Grabowcu koło Torunia, gdzie prowadzi swoją pracownię oraz… stajnię Cassino.

Już 9 września o godz. 18:30 Galeria Muz przy ul. Podmurnej wypełnią tabuny tryskających żywotnością koni podczas wystawy „Nadrealizm natchniony”! Jeśli macie ochotę na szalony, malarski galop, nie możecie przegapić tej daty!