Wystawa pt. FDM Upgrade Katarzyny Rumińskiej w Galerii Pierwsze Piętro, Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Opolski.

Wernisaż wystawy: 31.01.2020, godzina 17:00, Galeria Pierwsze Piętro, u;. Krakowska 1, Opole
Wystawa czynna: 31.01-27.02.2020

“Designerskie dodatki wnętrz w kolorach czarno-białym i czerwonym wypełniły przestrzeń Galerii “Pierwsze Piętro” w Opolu. “FDM Upgrade”, bo tak nazywa się najnowsza wystawa autorstwa Katarzyny Rumińskiej, składa się z małoformatowych prac. Są one efektem eksperymentów z drukiem 3D, nawiązują również do nurtu art&science”. [Radio Opole]

Wystawa indywidualna – FDM UPGRADE
 W 2018 roku zapoczątkowałam cykl FDM, na który składają się prace wykonywane w technice druku 3D poszerzonej o techniki własne. Cykl tworzą obiekty przestrzenne, instalacje, tryptyki, dyptyki oraz instalacje interaktywne i świetlne. Technika własna, połączenie druku 3D z różnymi materiałami, pozwala mi tworzyć obiekty ze styku sztuki i designu. 
FDM Upgrade to trzecia część z cyklu wystaw FDM (FDM Interlinked 2018, FDM Underground 2019). FDM Upgrade jest poszerzeniem cyklu o nowe prace i nowy kolor. Prace w większości są małoformatowe i utrzymane z czerni i bieli. FDM Upgrade wprowadza dodatkowo kolor czerwony oraz większy format. Eksperymenty z drukiem 3D i poszukiwania formalne nawiązują do nurtu art&science. Obiekty z mikro-przestrzennej siatki, mają charakter refleksyjny, są próbą uchwycenia głębi i geometryzowania zastanej rzeczywistości. Prezentowane dzieła z założenia są małoformatowe, przewidziane do ekspozycji na wystawach oraz do funkcjonowania w przestrzeni codziennej jako designerskie dodatki wnętrz.