Zapraszamy na wystawę “Region of flexibility” – wernisaż w piątek – 5 lipca 2019 r. o godz. 18:00.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

Galeria ZPAP/Toruń/ul. Ducha Św. 8

Sławomir Lipnicki i Anna Zelmańska – LipnickaRegion of flexibility

5 – 28.08.2019

Wystawa Region of flexibility ujawnia złożoność relacji społecznych – pomiędzy ludźmi, sąsiadami, jak i tych intymnych – z bliskimi. Prezentowane prace to efekt refleksji i doświadczeń w formie zwizualizowania cielesnych granic: zabliskości, braków, wsparć, przekroczeń… Wszystkiego, na co składa się codzienne życie i sztuka.


Anna Zelmańska – Lipnicka

Artystka intermedialna i teoretyczka sztuki. Dyplom na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską w IS PAN w Warszawie pod kier. prof. Joanny Sosnowskiej.Współtworzy wystawy indywidualne i zbiorowe problemowe w m. in. IS Wyspa w Gdańsku, UMK w Toruniu, Instytucie Cybernetyki Sztuki w Gdańsku. Współredaktorka monografii poświęconej osobie prof. Franciszka Duszeńki, autorka filmu „Włodzimierz Łajming, czas kolorowych snów” (2016). Publikuje w wydawnictwach naukowych, katalogach wystaw.

Sławomir Lipnicki

Sławomir Lipnicki ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku oraz teologię w Gdańskim Instytucie Teologii. W stopniu doktora habilitowanego pracuje w Katedrze Podstaw Rysunku i Malarstwa w macierzystej uczelni. Autor prac malarskich o głębokim tle społecznym i filozoficznym z wykorzystaniem fotografii dokumentalnej – zdjęć rodzinnych z reinterpretacją zawartych w nich znaczeń. Szczególnie interesująca jest kategoria zabliskości, która obok kategorii wsparć i przekroczeń będzie do zobaczenia w wielkoformatowych obrazach pojedynczej sportowo performerskiej figuracji o zadatkach symbolicznych.

Wernisaż wystawy prac obojga artystów z Gdańska odbędzie się 5 lipca 2019 roku w Galerii ZPAP_Toruń, ul. Ducha św.8 o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż i spotkanie z dwojgiem Artystów z Gdańska.

Wiesław Smużny

PS. Bogaty wgląd w twórczość Sławomira Lipnickiego oferuje Internet.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

.