Kazimierz Rochecki

 
ur. 1959, Jasło. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (1980-1985). Dyplom z malarstwa w pracowni  prof. Janusza Kaczmarskiego (1985). Od 1985 r. Pracuje na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu; do roku 2013 w Zakładzie Rysunku, aktualnie prowadzi pracownię witrażu w Zakładzie Malarstwa. Miał ponad 40 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (Holandia, Francja, Niemcy, USA). Brał udział w ponad 250 wystawach zbiorowych, plenerach, warsztatach i projektach artystycznych w kraju i za granicą (Francja, Kanada, USA, Holandia, Niemcy, Litwa, Słowacja, Ukraina). Uzyskał blisko dwadzieścia nagród i wyróżnień. m. in.: Nagroda Prezydenta Litwy, Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Aqua Fons Vitae, medal na IX Biennale Sztuki Sakralnej w Gorzowie Wlkp.  
Od 1990 roku zajmuje się projektowaniem architektury wnętrz głównie w obiektach sakralnych.. Projektuje i realizuje witraże, malarstwo ścienne, wnętrza i wyposażenie obiektów sakralnych. Zrealizował ponad 120 monumentalnych witraży. Realizacje w Jaśle, Krośnie, Rzeszowie, Osieku Jasielskim, Besku, Trzcinicy, Milanówku, Stargardzie Szczecińskim, Toruniu i Poznaniu Ostatnia duża realizacja to – Polichomia w Kościele p.w. Dobrego Pasterza w Jaśle zawierająca ponad 40 scen wielopostaciowych.
Twórca i kurator sześciu edycji Forum Malarstwa Polskiego latach 2002 -2010, na które złożyło się 85 wystaw zrealizowanych w ponad 30 polskich ośrodkach wystawienniczych z udziałem 80 artystów i teoretyków sztuki.