Europejska Noc Muzeów w Galerii ZPAP, Toruń 20/21 maja 2017 r.

Zgodnie z zapowiedzią na wernisażu I. Biennale ZPAP Toruń, 12 maja br.: Europejska Noc Muzeów w Galerii ZPAP Toruń odbędzie w nocy z 20. na 21. maja 2017 r. w godzinach: 20:00 – 02:00.
Wypełni ją artystyczna posiada przy świecach, latarkach i związkowym stole wina i chleba autorów prac tworzących wystawę I. Biennale ZPAP Toruń ’17. W zależności od zainteresowania przybywającej na Noc publiczności oraz komentatorskich dyspozycji przybyłych na Noc i obecnych autorów dzieł I. Biennale, występować będzie odautorskie oprowadzanie odbiorców po eksponowanych pracach.
Info-poznawcze tło dla europejskiej posiady sztuki w ZPAP Toruń stworzy kilkugodzinna projekcja video dokumentacji wystaw 56. Esposizione Internazionale d’Arte la Biennale di Venezia z 2015 roku. Zaprezentowane zostaną pawilony narodowe sztuki bieżącej reprezentujące kraje Europy: Hiszpanię, Belgię, Holandię, Finlandię, Węgry, Polskę, Serbię, Austrię, Czechy, Francję, Wielką Brytanię, Niemcy, kraje nordyckie i Rosję ze specjalnym dodatkiem pawilonu Japonii. Projekcja video dokumentacji sztuki bieżącej z ostatniego Biennale di Venezia planowana jest w godzinach: 21:21 – 01:10.  
Wszystkich, Koleżanki i Kolegów, zainteresowanych wystawą w Galerii ZPAP, a zwłaszcza autorów prac eksponowanych na I. Biennale ZPAP oraz ich przyjaciół i znajomych zapraszamy do Galerii na Ducha Św. 8 w Europejską Noc Muzeów w sobotę i niedzielę 20/21 maja br. od 20:00 do 02:00.
 
Opiekun Galerii ZPAP Toruń