Związek Polskich Artystów Plastyków - Okręg Toruński

 

Fotorelacja z wernisażu w GALERII ZPAP, 19 września oraz z finisażu 16 pażdziernika 2015 r.
 

Doroczna wystawa pokonkursowa prezentująca dorobek twórczy członków Okręgu Toruńskiego ZPAP

Organizatorzy: Zarząd Okręgu ZPAP w Toruniu i Miasto Toruń
 
JURY KONKURSU
dr Janusz Janowski  -  Prezes ZPAP
dr hab. Krzysztof Polkowski  -  ASP Gdańsk
Jolanta Chmara  -  Prezes ZPAP Okręg Bydgoski
 

AUTORZY PRAC

MALARSTWO
Anna Bochenek, Wiesław Dembski, Joanna Dąbkiewicz-Luścińska, Regina Fydrych-Porębska, Tadeusz Gapiński, Bożena Glajcher, Zygmunt Jabłoński, Zbigniew Jankowski, Kamil Emanuel Klonowski, Jadwiga Kotlarczyk, Władysław Kozioł, Tomasz Lewiński, Halina Matyka, Paweł Nowak, Anna Olińska, Bogdan Przybyliński, Marlena Rakoczy, Wojciech Solarski, Katarzyna Stefanowicz, Eugeniusz Stemplowski, Marian Stępak, Maria Szurmiej, Katarzyna Ślusarska, Leszek Warmbier, Anna Wąsikiewicz, Alicja Wieczorek, Grażyna Zielińska
GRAFIKA
Elżbieta John-Józefowicz, Maciej Józefowicz, Tomasz Pietrzyk, Danuta Sowińska-Warmbier
RYSUNEK
Jerzy Czapiewski, Małgorzata Iwanowska-Ludwińska, Agnieszka Janiszewska, Elżbieta John-Józefowicz, Paweł Nowak, Ewa Nowiszewska, Jolanta Płotkowska, Wojciech Solarski, Joanna Strzelecka-Traczykowska, Grażyna Zielińska
RZEŻBA
Czesława Kazimiera Gucz, Regina Fydrych-Porębska
FOTOGRAFIA
Anna Barbarowicz, Halina Matyka, Anna Stawowczyk
MULTIMEDIA
Justyna Jaworska, Joanna Sitko
OBIEKTY
Agata Nagórska, Wiesław Smużny
UCZESTNICY POZA KONKURSEM
Tomasz Borkowski, Anna Kola, Stanisław Lackowski, Małgorzata Puciata-Mroczyńska, Katarzyna Wesołowska-Karasiewicz
 

NAGRODY PREZYDENTA MIASTA TORUNIA

Nagrody wręczał Zastępca Prezydenta Torunia - Zbigniew Rasielewski, przy współudziale Dyrektora Wydziału Kultury - Zbigniewa Derkowskiego i pracownika Wydziału Kultury - Małgorzaty Kapelińskiej.
 
MALARSTWO
I Nagroda     Anna Bochenek   -  Inne terytoria I i II
Za interesujące połączenie klasycznej techniki malarskiej ze współczesną narracją wyrazową.
 
 
II Nagroda    Paweł Nowak   -  Kreacja I, Kreacja II
Za bogactwo chromatyczne i syntetyczną formę wyrazu.
 
 
 
 
 
 
 
III Nagroda   Kamil Emanuel Klonowski   -  Nokturn VII
Za wyjątkową biegłość warsztatową połączoną z klasycznym poczuciem decorum.
 
 
 
 
 
 
RYSUNEK
I Nagroda     Jolanta Płotkowska  -  Zapis-Szufladowanie 01, 03, 06
Za spektakularną formę, ciekawą warstwę warsztatową i bezpretensjonalność wyrazu.
 
 
 
 
 
II Nagroda    Paweł Nowak  -  Obiekt I, Obiekt II
Za wykorzystanie techniki frotage w duchu liryczno-sentymentalnym.
 
 
 
 
 
III Nagroda   Joanna Strzelecka-Traczykowska  -  Co dalej, Niepewność, Przejście
Za lapidarną formę i bogactwo oraz wyrafinowanie chromatyczne.
 
 
GRAFIKA
I Nagroda     Maciej Józefowicz  -  Przed płotem, Trawy, Struktury
Za ciekawe połączenie pracochłonnej "barokowej" techniki z lapidarnością formy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Katalog wystawy: ANNALE 2014/2015